ניסן לברון *

נפל דבר בישראל. תנועת הלהט"ב זוכה להצלחה מדהימה בהחדרת הנושא שלה במדינה. התברר שהיא בנתה תוכנית מקיפה וכובשת יעד אחר יעד: בלגיטימיות הציבורית, בתקשורת, בצה"ל, בחקיקה, בכנסת, ועוד.

הדף ניתן לקריאה ולהורדה גם כאן, וכאן.

קמפיין הלהט"ב המצליח יוצר קריאה לציבור האמוני, להבין שהפרהסיה הציבורית במדינה משנה כיוון למקום לא רצוי. יש כאן מאבק על דמותו הבריאה של עם ישראל בעתיד, ונדרש גיוס חירום לפעולה חיובית.

יודגש כי המאבק אינו כלל מול האדם הלהט"בי. אנו אמונים על הכלל "יתמו חטאים [המעשים] ולא חוטאים [העושים]'. תקוותנו שהציבור כולו יתפכח ויחזור למסלול בריא.

פרסום זה מטרתו להגיש הסברה יהודית עכשווית בנושא הלהט"ב. הוא נעשה בהתנדבות ומיועד לרבנים, אישי ציבור, פעילים חברתיים, דוברים, עיתונאים ולכל יהודי.

אשמח לקבל תכנים, הערות ועזרה להמשך הפקת הפרסום.

התוכן:

1. מובאות נבחרות

2. מאמרים מומלצים

3. מודעות, מכתבים ותכנים גרפיים

1. מובאות נבחרות

מה הסכנה שבלהטביז"ם הציבורי?

לא צריכים לבחור עוד בין חופש דת או מלחמה בכיבוש. הכל משתלב יחד. אנחנו בקרן החדשה לישראל משנים את המצב בשטח. אנחנו משפיעים, יש לנו השפעה משמעותית על חיי האנשים.

(מיקי גיצין, מנכ"ל הקרן החדשה)

 

ההתפרקות של מוסד המשפחה – מה גבול הלגיטימציה – האם תינתן גם לזוגיות בין אח לאחות או בין אם לבנה בהסכמה? אמנם זה עדיין לא מקובל, אבל מניין שלא יקרה כאן אותו תהליך שקרה עם להט"ב?

(מרדכי קטן)

 

דוגמאות אישיות רובינו מכירים כנראה למכביר והן אכן קורעות לב, אבל המאבק שמתנהל היום בציבוריות הישראלית הוא ממש לא שם. אם זו הייתה דרישתם היינו במקום אחר לחלוטין וכמובן שהייתה לנו יכולת להיות הרבה יותר משוחררים לחפש פתרונות כדי להקל עליהם כמה שרק אפשר להתמודד עם הקושי והסבל.

הבעיה עם תרבות הלהט"ביזם אינה עם הקושי של האדם הפרטי או הקבוצה המסוימת אלא עם הרצון שלה לקעקע את המושג "נורמה" רק כדי לא להרגיש חריגה ולא נורמלית.

(בצלאל סמוטריץ)

 

רוצים לחוקק חוק במדינת ישראל העובר על אחד האיסורים החמורים ביותר בתורה. מדינת היהודים שקמה כאן לפני 70 שנים מעולם לא חוקקה חוק ציבורי נגד התורה. חזרנו אחרי אלפיים שנים להקים כאן מדינה יהודית ויש כאן דיון על אופיה של המדינה. הדיון הוא לא על אדם פלוני ואלמוני, עם כל הכאב על הבעיות שיש לאנשים ברמה האישית.

(הרב יגאל לוינשטיין)

 

מעורבות התקשורת

עלייתה המטאורית של תת-תרבות הלהט"ב והפיכתה מתנועת שוליים חתרנית הנאבקת במיינסטרים התרבותי לכוח מרכזי בעיצוב השיח הציבורי הזוכה לתמיכה כמעט בלתי-מעורערת של התקשורת, היא מן התופעות המרתקות ביותר בהיסטוריה התרבותית של השנים האחרונות.

(ניר מנוסי)

 

אין עם מי לדבר בקצוות – יש הרבה עם מי לדבר במרכז. המסיתים והמתלהמים אינם מעוניינים בשיח כלשהוא. הם מונעים משנאה או ממקורות מימון. דיאלוג איתם הוא סוג של בזבוז זמן. בעתיד – בע"ה. בתווך יושבים רבבות עמך בית ישראל מבולבלים משהו  מההסתה והמתקפה. השיח חייב להיות מופנה אליהם בסרטונים וברשתות, בעלונים וכרגיל בעיקר בהתנהגות המביאה לקידוש שם שמים.

(ד"ר יוסי לונדין)

 

מהצד התורני וההלכתי

אנחנו אוהבים אנשים בעלי נטיות הפוכות. אנחנו לא שונאים אותם, אנחנו לא הומופובים. אנחנו אוהבים אותם ואנחנו רוצים שיהיו מאושרים. אנחנו חושבים שבצורה הזאת הם לא מאושרים. גם כך מופיע במחקרים בכל העולם.

(הרב שלמה אבינר)

 

[האם ההלכה לא ידעה לאורך הדורות להתאים את עצמה למציאות?]

התפתחות של ההלכה היא משהו מאוד מדויק עם כללים מאוד ברורים ולא המצאות של כל ילד שמשהו נראה לו דורש התאמה.

(בצלאל סמוטריץ)

 

לאיפה המצעד הזה צועד, כולנו יודעים. אין לו המשכיות של חיים, הדרך הזו לא עושה פירות. מאחורי הרעש וההחצנה הצבעונית, הכול רקוב, עלוב ועצוב. תחושת המחנק מול תמונות 'החוגגים' נובעת מתת הכרה שאנו עומדים מול חברה שאין לה עתיד, שגזרה על עצמה שקיעה ברפש של אנוכיות מתוך רצון לסיפוק כל היצרים שיכולים לעלות על הדעת.

(דודי וכטל)

 

מארגני האירוע לא היו יכולים לחשוב על שם מתאים יותר מ'מצעד הגאווה'. כל ההשתדלות שבעולם לתת למצעד הזה גוון של חופש, לא תועיל. אין דבר יותר מנוגד לתכונת החירות מאשר מידת הגאווה. מי שאטום, מי שלא מסוגל להעלות על דעתו אפשרות לשינוי, אפשרות של מאבק ביצרים וחולשות, מי שאומר 'זה מה יש ולא יכול להיות אחרת', ראוי לו שלא יתפאר בערך החופש.

(דודי וכטל)

2. מאמרים מומלצים

צמד המאמרים של יואב שורק במקור ראשון הם מהמאמרים הטובים ביותר שנכתבו בנידון, נכונים תורנית ויכולים להישמע גם לאזניים חילוניות:

הדרך רצופה כוונות טובות | יואב שורק

אין סוטים, אין סטרייטים | יואב שורק

בצלאל סמוטריץ': זו הבעיה הלאומית שלנו

גיל רונן: למה הם שונאים את משפחת אבא ואמא?

פרופ' ג'ורדן פיטרסון: "ילד צריך דמויות חיקוי משני המינים"

3. מודעות, מכתבים ותכנים גרפיים

עצרת להטב הדיווח בעיתונות

רשימת הדרישות של קואליציית הארגונים הלהטבים

סלקום מעניקה 45 אלף שח לכל מי שיעשה פונדקאות

דוצ לא עונה לשאלה אם יותר לחיילים להשתתף בהפגנת הימין כמו שהותר בהפגנת השמאל

מכתב תמיכת הרבנים ברב שטרן

מכתב רבנים ורבניות נגד מכתב הרבנים השמרנים

מכתב להטבים דתיים נגד מכתב הרבנים השמרנים

הלוגו של יוהלם נוטה לחד מיניות