ניסן לברון *

לפניכם הסברה יהודית עכשווית בנושא הלהט"ב. לרבנים, אישי ציבור, ולכל יהודי.

החומר כולל וידאו ומאמרים להורדה. הוא המשכו של דף המידע מס' 1 הניתן לקריאה ולהורדה כאן, וכאן. לענ"ד כל המידע כאן איכותי ושימושי.

מול השינוי המדאיג בציבוריות הישראלית, נדרש שיתוף פעולה בין כל קבוצות היהדות הנאמנה, כדי להטמיע את המסר שהאושר האמיתי הוא בדרך הזוגיות שהיהדות לימדה אלפי שנים, הוכיחה את עצמה בכל תהפוכות ההיסטוריה שידענו, ואקטואלית גם עכשיו.

זו אולי המשימה בהא הידיעה של תקופתנו.

לצד המאבק שציבורי שנכפה עלינו, שהכרחי למנוע בכייה לדורות – אנו צריכים להראות את היופי העצום הטמון בזוגיות היהודית, ורק בה, ולעשות זאת בצורה מובנת ומתקבלת.

זה מחייב מאמץ מיוחד, להתעלות ולהוציא מתוכינו את המיטב.

אבל הלא לכך נבחרנו, להיות לעם מיוחד, עם סגולה.

יודגש כי איננו שופטים כלל את המעשים האישיים ואת בעלי הנטיה. אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו, ו"הסובלים מנטייה חד-מינית ראויים להשתתפות מלאה במצוקתם ולמלוא האמפתיה והסיוע, אבל התפיסה היהודית לא יכולה לתת לגיטימציה לתרבות של זוגיות והקמת משפחה חד-מינית" (עימנואל שילה).

מומלץ להעביר הלאה, ואשמח לקבל תכנים, הערות ועזרה.

התוכן

 1. מובאות נבחרות
 2. וידאו
 3. מאמרים
 4. הקמפיין הלהט"בי
 5. מידע מדעי
 6. מודעות, מכתבים ותכנים גרפיים
 7. עזרה וטיפול בנטיות הפוכות
 8. ארגונים למען יהדות נאמנה בישראל

 

 1. מובאות נבחרות

"צריכים לחשוב איך יוצרים מציאות חיובית, שתמנע זליגה לשלילי. איך אנשים ירצו לחיות חיי משפחה נורמטיביים, גם כאשר הם שומעים מכל עבר על גירושין, בגידות, אכזבות ודברים אחרים, שמוציאים את החשק לזוגיות נורמלית. זו משימה יקרה וחשובה לכולנו, ובפרט לכוחות התורניים בימינו".

(הרב אהרן אגלטל, פורום אחריות יהודית)

 

"אף שלהלכה עליהם להתגבר על יצרם ,אל לו למי שאינו נצרך להתמודד עם יצר זה לשפוט את מי שנכשל, כי מי יודע אם הוא עצמו היה מצליח לעמוד בניסיון… וכל עוד הוא אינו מחצין את נטייתו ואינו מתריס בחטאו, עלינו לקרבו לקהילה הדתית, כדי שיוכל להתחזק בתורה ובמצוות בכל מה שאפשר לו".

(הרב אליעזר מלמד)

 

"רבי הונא בשם רבי אמר: דור המבול לא נימוחו מן העולם עד שכתבו גמומסיות [שטר כתובה וקידושין, כלומר ערכו נישואים] לזכר ולבהמה. אמר רבי שמלאי: בכל מקום שאתה מוצא זנות, אנדרלומסיה באה לעולם והורגת טובים ורעים".

(מדרש רבה בראשית, פרשה כו, פסקה ה)

 

"גבר עלול להימשך מטבעו לנשים אחרות חוץ מאשתו, והתורה אוסרת זאת.

אבל איך יכול להיות שהתורה אוסרת משיכה טבעית של האדם?

כי התורה רוצה שהאדם יתעלה מעל תאוותיו הטבעיות, ונתנה לו מקום קבוע ומוגבל, שם יכול לקדש אותן.

בנוסף: כל זוג, גם רגיל, וגם זוג "מיוחד" – מזדקן. זה טבע העולם. ואצל כולם המשיכה אל בן הזוג, אינה המשיכה שיש לו כלפי אובייקטים צעירים יותר.

כל הזוגות, גם הרגילים וגם ה"מיוחדים", משתדלים להתעלות מעל למשיכה הטבעית הנ"ל, ומחליפים אותה בהנאות ממרכזי הנאה גבוהים יותר, רוחניים יותר: זהות. חברה. נאמנות. מחוייבות. משפחה – עד לערכים רוחניים של קדושה וכדומה…

זאת אומרת שכולם, כולם! יודעים לעשות זאת. ובפועל עושים זאת: מתעלים מעל המשיכה הפיזית החומרית, למען ערכים גבוהים יותר. מאד פשוט ומאד אמיתי.

כך גם כאן. ה' יתברך נתן לכל אחד יצרים מסוגים שונים. תפקידו של כל אחד, דתי וחילוני, לעשות סינון ולראות איזה יצרים מותרים, ובאיזה מינון וגדרים. ולעומת זאת, מאיזה יצרים הוא צריך להתעלות, ולהעפיל מעליהם. הכל שאלה של מינונים וגבולות.

ומי יחליט, על גבולות אלו? ה'? או החברה של זמננו?…"

(רוני איילון, מנהל מרכז שמיים, תל-אביב)

 1. וידאו

הרב זמיר כהן: נטיות הפוכות, נרכש או מולד?

במענה לשאלה מהקהל, הרב מביא את דברי הזוהר: "כל נשמה מורכבת ממחצית זכרית ומחצית נקבית", ומסביר איך משיגים שלמות בזוגיות, מפרט סיבות שונות להתפתחות הנטיה, מספר על נער בן 17 לפני ניתוח לשינוי מין שנעזר על ידו, ונותן הכוונה להתמודדות מוצלחת. וידאו בן 13 דקות. לצפייה

הרב זמיר כהן: נטיות הפוכות

ראיון מוסרט עם העיתונאי הבכיר דודו כהן. האם אדם נולד עם נטיות הפוכות? האם הדבר ניתן לשינוי? מה חלקה של התקשורת בכך? וידאו בן 27 דקות. לצפייה

 

הנה "המשפחה" החדשה

וידאו של יצרנית משחת שיניים מציג כדוגמה למשפחה נורמלית, שני גברים המגדלים ילדה. לצפייה

 1. מאמרים

הרב אורי שרקי: להט"ב היות האדם לבדו

מתוך המאמר: "אין "קהילה" להט"בית… הגדרת זהות קבוצתית מסביב לנטיה מינית, יש בה השפלה של הזהות האנושית…

העידן המודרני כבר קיבע בצורה ברורה את העיקרון שאין לחברה להתערב בארבע אמותיו של חייו הפרטיים של האדם. כך גם הוא בהלכה היהודית, לכל המצוי בה לעומקה…

הנטיה אל הדומה, שמתוארת כ"העדפה מינית", אינה אלא הרחבה של העינוג העצמי הנרקיסיסטי, ובעצם ענף מיני של הגזענות". קרא עוד…

 

הרב אליעזר מלמד: מול הלהט"בים – חינוך ואהבה

הכוונה הלכתית ברורה ושווה לכל נפש. "חובה להבין לצערם ולכאבם, ואסור להרחיקם מהקהילה. גם למי שנכשל וחוטא, כל עוד אינו מתריס נגד התורה, יש חלק במסגרת הדתית ואף חלק לעולם הבא". קרא עוד…

 

הרב זמיר כהן – תשובה הלכתית ומעשית

הרב זמיר כהן עונה בכתב לשאלה מאת צעיר הנמשך לבני מינו, ומתווה לו תוכנית אישית כיצד להתגבר על נטייתו, לשאת אשה ולהקים בית כשר בישראל. 6 עמודים. לקריאה והורדה

 

 1. הקמפיין הלהט"בי

הרב יעקב מדן: מנסים לעקור את היהדות מישראל

מתוך המאמר: "מאבק עתיר ממון מקרנות עתירות ממון מתנהל עתה על דמותה של החברה הישראלית ושל מדינת ישראל. קרנות אירופיות אלו יודעות שזו הדרך הבדוקה להכריע את מדינת ישראל, שהצלחתה לצנינים בעיני אירופה. הם מנצלים בציניות אנשים שאינם אשמים במצבם, וחלקם גם לא עשו כל רע, כדי לגרוף את כל קופת הרס המשפחה היהודית לכיסם, ולהביא אותנו למצב כמו מה שקורה היום בשוודיה ובארצות אירופיות נוספות". קרא עוד…

 

ככה יוצרים מחאה: מאחורי הקלעים של מחאת הלהט"בים

מאמרה של ענת ביין-לובוביץ' בגלובס מתאר את האגרסיביות של השדולה הלהטי"בית. היסודות להצלחת שביתת הלהט"בים ההמונית ניטעו לפני זמן רב. משרדי פרסום, יועצי תקשורת ועיתונאים הפעילו לחץ על חברות במשק, "לעתים גם איימו". קרא עוד…

 

הם לא רוצים רק זכויות – הם רוצים לצרף אנשים

הטרור הלהט"בי התקשורתי הולך ומתפשט באופן חסר תקדים. גם מסורתיים שלפני 5-10 שנים נרתעו מסיבות הלכתיות והגיוניות (לא טבעי וכו'), מדברים היום אחרת. ככה נולדו, זכותם להילחם על זכויות, אתה לא תקבע להם איך לחיות, גם להם מגיעים ילדים וכן הלאה.

ומה שמדאיג אותי יותר מכל – ההשפעה שיכולה להיות על הנוער ובכלל. כיום הנטייה כבר נחשבת כאפשרות לגיטימית שאפילו "שווה לנסות". גם דמויות סטרייטים לשעבר תרמו לכך. הגישה כלפי זה הופכת מ"שיעשו מה שבא להם בחדרי המיטות, רק שלא יחצינו את זה" ועד ל"זכותם לחגוג ולהיות גאים, זה לגיטימי לגמרי", כולל בציבור הדתי והמסורתי. ואני לא רוצה לחשוב אפילו היכן זה יעמוד בעוד 10 שנים, ועד כמה יכרסם בסמכות ההלכה, בתא המשפחתי וכו'.

הטרור הזה הופך אותנו להזויים, חשוכים, כוחניים כביכול – ולכו תתמודדו איתו מבלי לעורר אמוציות שליליות, הכפשות ואף חרמות.

רוב הלהט"בים ושליחיהם נלחמים בחרון אף 'קדוש' לטובת האינטרס שלהם. טרם ראיתי שמהצד שלנו יצאו למלחמה, ניסו לכפות עליהם טיפולי המרה וכו'. כל הרעש והצלצולים הם בצד שלהם.

הדבר שהכי מדאיג אותי הוא הרצון שלהם לא רק לקבל לגיטימציה, אלא לשנות את התפיסה הרווחת ש"הכל לגיטימי, הכל אפשרי. אפשר לנסות". ותחשבו איך נער מבולבל בן 15, שצורך את המדיה הזו, יכול ליפול בפח, לנסות דבר לגיטימי-לכאורה, ולקחת את חייו לכיוון כזה.

אדם בעל נטיות אמור להתייעץ עם אנשי מקצוע, אנשים שעברו טיפולי המרה בהצלחה וכו' (ואני מכיר שניים כאלה). כמובן שבמקרים פרטניים יש לגלות כלפיהם סבלנות ונועם, אבל כשזה מגיע לפורומים ציבוריים – זה כבר סיפור אחר לגמרי.

(דודו כהן, עיתונאי, עורך אתר הידברות)

 

 1. מידע מדעי

יש הומוסקסואליות אצל בעלי חיים, זה מוכיח שזה טבעי?

מתוך המאמר הקצר: בדיקת התנהגותם המינית של בעלי החיים מראה שהם פועלים בלית-ברירה על פי דחפים. אולם בני האדם אמורים להחליט, על פי ערכים מוסריים, בנוגע לנטיות המיניות. לקריאה והורדה

 

הנתונים המוסתרים של הפונדקאות בישראל

ד"ר סממה חקרה במשך 15 שנים את הפונדקאות בישראל. התוצאות דרמטיות אך מוסתרות מהציבור: הרחבת מעגל הפונדקאות תניב שוק מנצל ללא בקרה. קרא עוד…

 

ילדים להורים להטב"ים חשופים יותר לגורמי סיכון

בנוסף לטיעונים ההלכתיים: מחקר מדעי מראה כי ילדים ל"הורים" להט"בים חשופים הרבה יותר לפגיעה מינית, הידבקות במחלות, עישון סמים, דיכאון ועוד. בוצע בשנת תשע"ב על ידי ד"ר מארק רגנרוס מהמרכז לחקר האוכלוסייה באוניברסיטת טקסס. לקריאה והורדה…

 1. מודעות, מכתבים ותכנים גרפיים

גילוי דעת נשות חינוך תורניות לאומיות:

גילוי דעת נשות חינוך תורניות לאומיות

מודעה אודות הפגנה נגד מצעד הגאווה:

מודעה להיות עם נורמלי

טופס של עיריית תל-אביב מבטא את ההכרה בלהט"ב ובשינוי מין:

טופס של עיריית תל אביב מבטא את ההכרה בלהטב

חברה ישראלית גדולה מאפשרת לעובדים להט"בים להשתתף בהפגנה הלהט"בית:

חברה מאפשרת לעובדיה להשתתף בהפגנת הלהטב

 1. עזרה וטיפול בנטיות הפוכות

מרכז "בקדושה"

מטפלים דתיים בנושאי התבגרות, זוגיות, משפחה, אינטימיות, מיניות בריאה, טראומות ופגיעות מיניות, התמכרויות, משיכה תוך-מגדרית ועוד.

טלפון: 0737416200 אימייל: bkdusha8@gmail.com   לאתר

 

כמוך

"כמוך" קם כדי לשמש בית להומוסקסואלים דתיים המשתדלים להקפיד על קלה כבחמורה; וכן כדי לפתוח בפני הרבנים והציבור הדתי את הקשיים של ההומואים הדתיים כדי שיחד נמצא את עמק השווה ונמצא פתרונות.

kamoha.or@gmail.com   054-9848095 (רצוי בשעות הערב. נא לא לשלוח מסרונים)   לאתר

 

מרכז הסיוע “עצת נפש”

מושיט יד לגברים צעירים ומבוגרים, הורים, מורים ואנשי חינוך, המתמודדים מול סוגיות של תקיפה מינית, התמכרות ונטיות הפוכות. קו הסיוע פועל בימים ב’, ד’ ו-ה’, בין השעות 20:00 – 23:00       02-6541899 | 077-6704662  לאתר

 

טיפול בנטיות הפוכות

הרב שמואל טל שליט"א ייסד את “בית הספר להעצמה אישית והכשרת מטפלים תורת החיים” ובו מציעים פיתרון לבעיה. "זכינו לטפל בעשרות רבות של מקרים בשיטה זו, והתוצאות מראות הצלחה עצומה ופתרון מלא, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך".

08-6422198  050-9009509 nefesh@talchaim.org.il

 

 1. ארגונים למען יהדות נאמנה בישראל

הפורום הציבורי

מכיל חילוניים ודתיים, חרדים ומסורתיים כאחד. מטרתו לשמור על ישראל יהודית ודמוקרטית, ולעצור את תהליך ההנתקה מערכים ותכנים יהודיים אמיתיים.

 

תורת לחימה

פועל לשמירת יהדות בצה"ל: למניעת טשטוש מגדרי, הכנסת תכני חינוך רדיקליים פגיעה במבצעיות, בזכויות החייל הדתי.